Ettevõtjale sobiva (süle)arvuti valimine

Ettevõtja olulisim tööriist on usaldusväärne arvuti. Enamasti on selleks sülearvuti, mida saab kasutada kõigis soovitud kohtades. Laualt eemal, diivanil, kohvikus, või kliendi juures. Enamasti siiski töölaua taga.

Ettevõtluse omapära eeldab vahel tabelite kasutamist ja andmete sisestamist. Nii ongi esimene oluline osa tervikust mugavalt suur monitor.

 

Parim lahendus ses osas on laual asuv eraldi monitor ning selle kõrval dokis asuv sülearvuti, millega on ühendatud väline hiir ja klaviatuur.

Nii on kasutada pea-aegu lauaarvuti, kuid töölaua tagant lahkudes saab sülearvuti endaga kaasa võtta. "Klõps", dokist välja, ning kliendikohtumisele minekuks on tehnika kaasas.

 

Monitori valimine

Lauaarvuti puhul on soovituslikuks monitori suuruseks vähemalt 24", millega saab ääri-veeri kaks dokumenti või akent kõrvuti ekraanile panna, et mõlemaga toimetada.

Mugavaks ekraani suuruseks on enamasti 27", kuhu mahub mugavalt kaks kõrvuti olevat programmi akent või dokumenti andmete sisestamiseks.

 

Doki ja sülearvuti valimine

Sülearvutite dokke toodavad üksikud tootjad. Kindel valik on Lenovo T-seeria sülearvuti ning vastav dokk, kuhu saab arvuti ühendada välise ekraaniga kasutamiseks.

 

Sülearvuti valimine ainsaks arvutiks

Võibolla ei ole soov koju teha eraldi töönurka, kuhu paigutada monitor. Nii on siiski konkurentsitult mugavaim tabeltöötlust teha. Järgmine valik on sülearvuti.

Kas kergem ja väiksem, või suurem ja raskem?

Soov kasutada sülearvutit täiendava arvutina peamiselt kodust väljas tähendab, et kergemat sülearvutit on mugavam kotti pista. Kergem kaasas kanda.

Sel juhul on 14" ekraaniga arvuti sobiv valik. Jällegi soovitame Lenovo T-seeriat.

 

Kuid kui sülearvuti on ainus tööarvuti?

Siis on praktiline valik suurema ekraaniga sülearvuti. 15,6" on enimlevinud mõõt, millega on OK teha tabeltöötlust ja andmete sisestamist.

Tuleb meeles pidada, et suurem ekraan tähendab raskemat arvutit, ning reeglina ka lühemat aku vastupidavust seda kasutades.

Head valiku Lenovo T-seeria sülearvuteid leidsime internetist tellimiseks kaup24.ee-st.